najdi svůj dar od Boha

16. ledna 2013 v 18:58 | Rina |  ministry

najdi svůj dar od Boha

mé výpisky z kázání Roberta Ekha

především máme milovat Boha. je potřeba vědět, že chce použít každého z nás. nejprve ale musíme objevit, co nám Bůh dal, každý z nás je důležitý. každý z nás je zlomitelný jako vlas, dohromady s Bohem se však stáváme silní a jsme tu pro velké věci, nic nás nezboří.

Římanům 12:4-8 "jako máme v jednom těle mnoho údů, ale všechny údy nemají stejný úkol, tak i nás je mnoho, ale v Kristu jsme jedno tělo a jako jednotlivé údy patříme k sobě navzájem. podle milosti, jíž se nám dostalo, máme rozdílné dary: kdo má proroctví, ať je užívá v souladu s vírou; kdo má službu, ať slouží; kdo je učitel, ať učí; kdo umí povzbuzovat, ať povzbuzuje; kdo rozdává, ať je štědrý; kdo pečuje, ať je pilný; kdo pomáhá potřebný, ať to dělá s radostí"
to prostě a jistě znamená, že všichni jsme důležití a každý máme dar od Boha


1 Petr 4:8-11 "především si ale zachovejte vzájemnou lásku, vždyť "láska přikryje množství hříchů." projevujte si navzájem pohostinnost se vší ochotou. každý z vás dostal nějaký dar, a tak si jimi navzájem služte jako dobří správci rozmanité Boží milosti. když někdo mluví, ať jsou to Boží slova; když někdo slouží, ať je to v síle, kterou dává Bůh, aby byl Bůh vždy oslavován skrze Ježíše Krista, jemuž patří sláva i moc na věky věků! Amen"
Jeho milost je skrze dary, které jsou v nás.


Matouš 25:14-19 "je to, jako když si člověk při odchodu na cestu svolal své služebníky a svěřil jim svůj majetek. jednomu dal pět hřiven, dalšímu dvě a dalšímu jednu, každému podle jeho schopností, a odešel na cestu. ten, který dostal pět hřiven, ihned šel, nechal je vydělávat a získal jiných pět. podobně ten, který dostal dvě hřivny, získal jiné dvě. ten, který dostal jednu, ale šel, zakopak ji v zemi, a tak ukryl peníze svého pána."
je to tvůj úkol, zodpovědnost objevit dary, které máš. nečekej přece, že je někdo najde za tebe. upevni se v nich a roviň je.

Římanům 12:21 "nenech se přemáhat zlem, ale přemáhej zlo dobrem"
nezaměřuj se jen na negativní věci, nebojuj jen s tím. je důležité brát to vážně.

určité dary a kvality, které máš jen ty, dělají tebe tebou. jsi stvořený naplňovat kvality. jsi stvořen za účelem, máš místo v jeho megaplánu.


jsou zde 3 myšlenky, které by vám mohli pomoci najít svůj dar

1) co máš rád/a? může to být spojené s tím, co do tebe vložil. o čem rád mluvíš? co by jsi rád dělal, kdyby nezáleželo na penízích? jakou práci by jsi chtěl dělat, kdyby měl každý stejnou výplatu? co by sis vybral?
když v tom máš vášeň a touhu, tak jsi vytrvalý. někde tady můžeš najít svůj dar.

2) Co tě rozesmutní? co probudí tvé slitování, smutek, pláč? může ti to ukázat směr. chudoba? týrané děti?
můžeš být použit k jejich opravě, pomoci, můžeš ostatní motivovat k tomu, aby něco pro to udělali. povím vám příběh
"jednou se takhle koukal malý 11 kluk na zprávy se svými rodiči. byla tam zpráva o tom, že ve městech přibývá bezdomovců. když na to ten malý chlapec koukal, šel do svého pokoje, vzal svou deku a polštář. přišel za svým tátou a přinutil ho, aby nastartoval auto a jel za nějakým z těch bezdomovců. daroval jednomu bezdomovci svou deku a svůj polštář. když viděl, kolik bezdomovců tam ještě je a nemají deku, začal obcházet své kamarády a prosil je, aby jim pomohli."
už tenkrát ten malý chlapec ovlivnil spoustu lidí. když vyrostl, byla založena služba na pomoc v nouzi, která funguje do dnes. tady vidíte, že i malý chlapec může ovlivnit lidi, aby dělali dobré věci. byl to jeho dar.

3) Co nenávidíš? co tě naštve, rozhněvá? co tě donutí napravovat?
Ježíš totiž také uzdravoval kvůli hněvů. když tě něco rozhněvá, snažíš se to změnit, zrušit. jeden cíl a jeden záměr.

někdo tě potřebuje. jsi spasením někoho jiného, tvá slova mohou motivovat jiné. povzbuzuj ostatní k děláním přirozených věcí.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sketchy sketchy | 17. ledna 2013 v 18:53 | Reagovat

Dost motivujici clanek!

2 sketchy sketchy | 17. ledna 2013 v 18:59 | Reagovat

Kdyz o tom tak premyslim, cely zivot je dar. I kdyz to jde nekdy hur. Clovek by si mel vsimat sanci.... :)

3 Rina Rina | 18. ledna 2013 v 23:37 | Reagovat

jo, máš pravdu, celý život je dar, ale každý má ještě navíc svůj určený dar. ten jedinečný.:)

4 Eva Eva | 24. března 2015 v 12:59 | Reagovat

Moc se mi líbí tvůj blog, jsem z něho hotová, jen tak dál! Je to super! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama